Fio banka – Kontokorentní úvěr

Kontokorentní úvěr od Fio banky mohou využít stálí klienti Fio banky mající zde zřízený běžný bankovní účet. Kontokorent se dá využít kdykoliv, když budete potřebovat extra peníze. Úrokové sazby z kontokorentního úvěru jsou výhodnější než sankce při přečerpání účtu. Pokud máte zájem o kontokorent, musíte si požádat a dojde k posouzení vaší žádosti.

Kontokorent bez ručitele

Klienti Fio banky nebudou potřebovat ke kontokorentnímu úvěru žádné ručitele ani jiné zajištění. Kontokorent se nabízí s výhodnými úrokovými sazbami. Kontokorentní účet je možný si vzít až do částky 50 000 Kč. Záleží na vás, kolik si chcete nechat rezervu – jestli počítáte s větším využíváním nebo jen s jistotou jít do povoleného mínusu při svých běžných nákupech a následně vše vyrovnat.

Úroky se platí jen z vyčerpané částky podle aktuálního sazebníku Fio banky. Pokud si o kontokorent požádá právnická osoba, pokaždé se vyžaduje přistoupení fyzické osoby. Podklady k žádosti o úvěr podáte na některé z poboček Fio banky, následné posuzování probíhá na centrále.

Kontokorentní úvěr se dvěma tarify

U kontokorentu lze vybírat ze dvou tarifů. Ten, kdo využívá kontokorent jen jako rezervu a čerpají pouze na krátký čas, se hodí druhý tarif s vyšším úrokem a nižším poplatkem. Klienti upřednostňující frekventovanější a vyšší čerpání úvěru mohou spíše uzavřít vhodnější tarif s nižší úrokovou sazbou a vyšším poplatkem za přistavení úvěru. Od žadatelů se vyžaduje mít bezproblémovou aktivní historii ve Fio bance a aktivní účet, kam pravidelně přicházejí platby.

Žadatelé musí mít historii účtu aspoň dva měsíce. Obecně platí, že čím déle jste klientem banky a čím větší jsou obraty na účtu, tím více si můžete půjčit. Peníze z kontokorentu můžete využít na cokoliv chcete – neuvádí se žádný účel použití. Úrok se počítá každý den jenom z čerpané částky.

kontokorentni ucet
geralt / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..