Česká spořitelna – Kontokorent

Kontokorent
PublicDomainPictures / Pixabay

Kontokorent od České spořitelny vám zajistí stálou finanční rezervu v době, kdy nebudete mít dostatek peněz. Kontokorent se dá využívat vždy, a to zcela jednoduše, že na svém účtu v bance půjdete do mínusu, třeba ihned nebo kdykoliv poté.

Kontokorent až do 100 000 Kč

Kontokorent od České spořitelny umožňuje přečerpání účtu od 5000 Kč do 100 000 Kč. Pokud ale potřebujete ještě vyšší rezervu na svém účtu, můžete mít kontokorent až do 200 000 Kč, ale je nutné splnit podmínky dané bankou. Sjednání nebo navýšení kontokorentu se provádí na pobočkách České spořitelny, v bankomatech nebo v internetovém bankovnictví Servis 24.

Výši kontokorentu si můžete nastavit na základě svých potřeb. Po sjednání lze peníze čerpat do sjednané výše průběžně – podle toho, kdy je budete chtít využít. Kontokorent od České spořitelny nevyžaduje dokládání účelu, tudíž můžete peníze využít na cokoliv. Peníze dostanete ihned po sjednání na účet, kde je máte k dispozici. Kontokorent od České spořitelny nevyžaduje žádné zajištění – získáte ho bez ručitelů a bez zástavy majetku.

Splácení kontokorentu

Na splácení kontokorentu od České spořitelny nemusíte nijak spěchat. Vyčerpanou částku nemusíte pravidelně splácet, ale vyžaduje se čerpané peníze splatit do jednoho roku od uskutečnění prvního čerpání. Stačí se tedy jednou za rok dostat do plusu a zase můžete čerpat kontokorent podle potřeby. Splácení nemusíte nijak hlídat, kontokorent se automaticky vyrovná tím, když vám přijdou peníze na účet. Úroky z kontokorentu se platí jenom z vyčerpané částky, pokud máte kontokorent založený a nevyužijete ho, nebudete nic platit.

Kontokorent se sjednává ke všem běžným účtům České spořitelny. Pro vyřízení na pobočce budete potřebovat doložit průkaz totožnosti. Pokud vám na účet nechodí pravidelně plat, budete muset doložit i potvrzení zaměstnavatele o výši pracovního příjmu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..