Dostupné nebankovní úvěry pro každého

Freeimages9 / Pixabay

Není půjčka jako půjčka – u některých je třeba splňovat přísné požadavky a spousta lidí tak se žádostí o úvěr neuspěje, jinde jsou naopak podmínky natolik mírné, že půjčku získá i více než 90 procent žadatelů. Přísnější podmínky panují u všech bankovních úvěrů, naopak u nebankovních mí šanci prakticky každý, kdo už dosáhl věku 18 let.

Nebankovní firmy nabízejí půjčky téměř pro všechny
Faktem je, že dnes už se dá získat půjčka velmi snadno a např. malé SMS půjčky do výplaty jsou často určeny i lidem bez práce a bez příjmů, žadatelům se záznamem v registru dlužníků apod. Celkem bez problémů si pak půjčku může najít i student, důchodce nebo maminka na mateřské a nejsnadnější to mají lidé, kteří mohou za úvěr ručit nemovitostí – ti mohou získat i statisíce až miliony korun.  

Žádané jsou zejména půjčka bez registru nebo bez dokládání příjmů
V souvislosti s nebankovními půjčkami se asi nejčastěji skloňují dva typy úvěrů – půjčky bez kontroly registru a půjčky bez dokládání příjmů. Některé úvěry nepatří ani do jedné z obou skupin, některé pouze do jedné z nich, je ale i spousta takových, které splňují oba požadavky – jsou bez registru a bez doložení příjmů. Nevýhodou jsou ale většinou vyšší poplatky a úrokové sazby – to je ale logické, vzhledem k tomu, že poskytovatel podstupuje poměrně vysoké riziko.

Pár tipů na dostupné nebankovní půjčky pro všechny:
Provident Financial – tato půjčka patří mezi nejznámější nebankovní úvěry v České republice a o jejích kvalitách svědčí nejen doba, po které se tato firma drží na českém trhu, ale i vysoký počet klientů a prestižní ocenění, které firma získala. Půjčka Provident je bez kontroly registru a každý klient si může vybrat, zda zvolí její hotovostní nebo bezhotovostní variantu. Společnost Provident je sice známá především svou hotovostní půjčkou, kterou přiveze její obchodní zástupce klientovi až do bytu, kam si jezdí i pro pravidelné splátky, mnohem výhodnější je ale půjčka na účet – vyjde podstatně levněji a tak pokud máte tu možnost, určitě jí dejte přednost.

Smart půjčka – nebankovní půjčka v hotovosti, od 5 000 až do 70 000 Kč. Doba splácení je 13 nebo 16 měsíců, jinak se hodně podobá Providentu – jednak v tom, že vám peníze může zástupce firmy přivézt k vám domů, ale i v tom, že se zde nekontrolují registry dlužníků, naopak příjem prokázat musíte.

Sumo půjčka – dostupné nebankovní půjčky online pro všechny. Úvěr je určený pro osoby od 18 do 70 let, stačí jen když budou mít české občanství a vlastní účet u banky. Sumo půjčka je bez kontroly registrů i bez dokládání příjmů a má velmi vysokou schvalovatelnost – 89% žadatelů půjčku dostane.

Standardem je sjednávání půjček online přes internet
Naprosto běžnou záležitostí je u většiny půjček sjednání po internetu. Pohodlnější je to nejen pro klienta, ale i pro banky a nebankovní společnosti, ty nebankovní už mnohdy ani jinou formu sjednání neumožňují. Vyřízení úvěru přes internet je bezpečné, rychlé a jednoduché, většinou stačí jen vyplnit formulář se žádostí, v některých případech se ještě musí poslat korunový ověřovací poplatek nebo naskenovat osobní doklady. Půjčky online jsou ale v každém případě oblíbené a lidé už si zvykli, že nemusejí tyto záležitosti řešit na pobočkách, ale mohou si vše pohodlně vyřídit z domova nebo kanceláře. Specifickým typem online úvěrů jsou pak nové P2P půjčky, které jsou vynikající nebankovní alternativou oproti klasickým spotřebitelským půjčkám.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..