Půjčte si peníze levněji! Zajímavé akční nabídky

artbaggage / Pixabay

My Češi akční nabídky milujeme a kdykoliv narazíme na slovíčko AKCE, automaticky zpozorníme. Půjčování peněz je služba jako každá jiná, takže pokud narazíme na akční nabídku v tomto sektoru, samozřejmě nás taky láká. Proč bychom si měli půjčovat peníze za méně výhodných podmínek, když v akční nabídce je tato služba levnější, že?

I akční nabídky porovnejte s konkurencí

Většinou je to tak, že poskytovatel v rámci akční nabídky opravdu vyvíjí snahu být lepší než konkurence a tím získat část klientely na svou stranu. Přesto se občas objeví nabídky promované jako akce, ale jejich podmínky nejsou výhodnější, než stávající nabídka.

V porovnávání akčních nabídek jsme tak narazili například na „akci“ jinak spolehlivé společnosti PROFI CREDIT, která momentálně nabízí 20 000,- Kč s měsíční splátkou 999,-. V pravidlech k akci se ale dočtete, že tuto částku splácíte nejméně 36 měsíců (při splátce 1 199,- Kč/měsíc), částka 999,- Kč/měsíc je při době splatnosti 48 měsíců. Z toho nám vychází, že zaplatíte i po odečtení peněz vrácených za řádné splácení přes 45 000,- Kč. To už rozhodně není výhodná nabídka! Částku 20 000,- Kč vám výhodněji půjčí všechny bankovní i většina nebankovních poskytovatelů i bez akce.

Peníze zdarma nebo vrácené úroky

V současné době jsou to nejrozšířenější akční nabídky v kategorii krátkodobých a střednědobých úvěrů nebo u nákupu zboží na splátky. Při využití některé z těchto nabídek ušetříte v rozpočtu (nebo si do něj vrátíte při řádném splácení půjčky) i několik tisíc korun.

Na vrácení peněz při dodržení podmínek půjčky, především řádné a včasné úhradě měsíčních splátek, se můžete těšit, jestliže si sjednáte půjčku např. v České spořitelně (až 10 měsíčních splátek) nebo u Cetelem (1 splátka za každý rok – dohromady až deset). Banka Zuno umožňuje zvolit si jeden měsíc v roce, kdy splátku nemusíte vůbec uhradit.

Společnosti Home credit a Cofidis vám vrátí všechny zaplacené úroky, pokud jste řádně spláceli za zakoupené zboží. Půjčka na nákup vás tedy nebude nic stát. Z nebankovních společností například vrací 5 % z celé zaplacené částky PROFI CREDIT.

Půjčka zdarma pro nové klienty

Potřebujete jednorázově a rychle doplnit finanční prostředky, ale výplatu dostanete až za pár dnů? Některé nebankovní společnosti vám poskytnou rychlou mikropůjčku (maximálně několik tisíc) a při včasném zaplacení a v případě, že u nich požádáte poprvé, vám nebudou účtovat poplatek za půjčení.

V současné době (k 18.10.2016) jsou to tyto společnosti a částky, které novým klientům půjčují zdarma:

BBpůjčka CreditAir CreditON Ferratum Japonská půjčka Via SMS Zaplo.cz
5 000,- 6 000,- 8 000,- 9 000,- 10 000,- 6 000,- 8 000,-
30 dní 75 dní 30 dní 30 dní 14 dní 30 dní 30 dní

Porovnávejte úrokovou sazbu

I v půjčování peněz je silná konkurence a poskytovatelé musí vyjít potřebám stávajících i potenciálních klientů maximálně vstříc, aby se na trhu udržely. Přestože většina z nich to nepromuje jako akci, poskytovatelé plošně snížili úrokové sazby. I nebankovní půjčky se tak přibližují  výškou úroku bankovním úvěrům. Za zmínku stojí:

  • Cofidis s úrokem 9,9 %, pokud žádáte společně s partnerem, může se snížit až na 6,9 %
  • Home Credit od 9,9 %
  • Tesco půjčka (poskytovatel také Home Credit) už od 8,8 % , navíc za řádné splácení navíc Clubcard body.
  • Vitacredit od 9,9 %. Vhodná jen pro majitele nemovitosti, která nutná k zajištění úvěru. Na druhou stranu si můžete půjčit i vyšší částku bez doložení příjmu a nahlížení do registrů za úrok srovnatelný s bankami.

Zvláštní variantou je půjčka od Zonky, kde se na částku skládá více investorů. Inzerují úrok již od 3,99 %, nicméně na oficiálních stránkách připouští, že obvykle je úroková sazba až od 5,99 %. Vzhledem k tomu, že za poskytnutí úvěru navíc účtují poplatek, celkově se RPSN ještě zvýší. V našich podmínkách se jedná o projekt nový, těžko říct, kam nás zavede. S hodnocením i doporučením bychom tedy zatím radši počkali.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..