mBank – Termínovaný vklad

Termínovaný vklad
geralt / Pixabay

Termínovaný vklad si můžete zřídit také u mBank. Má fixní úrokový výnos na předem stanovené období. Klienti musí mít účet u mBank, protože jen tak se jednoduše dostanou do internetového bankovnictví, kde si zřídí vyhovující termínovaný vklad.

Výhody termínovaného vkladu

K výhodám termínovaného vkladu od mBank se řadí především nízký minimální vklad už od výše 1000 Kč. Vklad se dá snadno založit v internetovém bankovnictví. Existuje možnost automatického prodloužení vkladu. Jeden klient si může zřídit neomezený počet vkladů. Při automatickém prodloužení vkladu se dají převést zhodnocené prostředky na Provázaný účet. Není vyloučeno ani předčasné ukončení vkladu, ovšem se ztrátou poloviny úroku. Vklad je dostupný pro spolumajitele nebo všeobecného disponenta k Provázanému účtu. Neplatí se žádné poplatky za zřízení, zrušení a ani za vedení vkladového účtu.

Jaké jsou sazby pro termínovaný vklad u mBank:

3 měsíce – 0,35 % p.a.

6 měsíců – 0,55 % p.a.

12 měsíců – 1,05 % p.a.

Nový mVKLAD

Úrokový výnos je garantovaný, nemění se a po celou dobu vkladu budete mít nadprůměrný úrokový. Zároveň je vklad pojištěn v rámci Fondu pro ochranu vkladů – do výše 100.000 €.

Zřízení se provádí tak, že se přihlásíte do svého internetového bankovnictví, zvolíte možnost termínované vklady a zvolíte vklad, vyberete si, ze kterého účtu si přejete založit mVKLAD – buď z mKONTA, eMAX a eMAX Plus. Následně vyplníte potřebná políčka a potvrdíte. Rovněž vyberete, jestli si přejete, aby se vklad automaticky obnovoval. Nakonec zkontrolujete údaje a po potvrzení údajů je vše vyřízeno a vlastníte mVKLAD. Lze také využít mLinku, kdy postupujete podle pokynů od operátora. MVKLAD je určený pro plnoleté a právně způsobilé fyzické osoby – nepodnikatele, ale i pro rezidenty, kteří patří ke klientům mBanky a mají aspoň jeden z účtů mKonto, eMAX, nebo eMAX Plus.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..