Raiffeisen Bank – Spořicí účet Včelička

Spořicí účet Včelička
Hebi65 / Pixabay

Spořicí účet Včelička od Raiffeisen Bank si můžete zřídit pro své děti a zjednodušit jim první kroky ve skutečném životě. Budete jim prostě spořit sjednanou částku a posléze si vyberou potřebnou sumu pro jejich finanční plány. Součástí spořicího účtu Včelička je osobní účet eKonto.

Spořicí účet Včelička od Raiffeisen Bank a jeho výhody

Spořicí účet Včelička nabízí zajímavé zhodnocení úspor dětem. Majitelem účtu je dítě. Na tomto účtu jsou přijaté platby zdarma. Mohou se tady provádět hotovostní i bezhotovostní transakce a je možné sjednat úrazové pojištění pro dítě. Pojištění vkladů na účtu je ze zákona.

Spořicí účet Včelička od Raiffeisen Bank může založit zákonný zástupce dítěte – rodič, anebo soudem ustanovený opatrovník nebo poručník. Spořicí účet Včelička od Raiffeisen Bank je určen nezletilým klientům do 15ti let. Součástí účtu je osobní účet eKonto, kde je odložena platnost na 15. rok věku dítěte. S prostředky mohou disponovat pouze zákonní zástupci. Jakmile bude mít dítě 15 let, mohou zákonní zástupci dát souhlas k používání účtu i nezletilým klientům.

Vklady na spořicí účet Včelička

K založení účtu si doneste platný občanský průkaz zákonného zástupce a dále originál rodného listu dítěte či úředně ověřenou kopii, originál rozhodnutí soudu o určení opatrovníka či poručníka dítěte, či úředně ověřenou kopii. Splátky na spořicí účet Včelička mohou provádět rodiče, prarodiče a jiné různé osoby v hotovosti nebo převodem z účtu u jiné banky. Zákonný zástupce je při své dispozici omezen ustanovením § 28 občanského zákoníku § 37a zákona o rodině. Zákonný zástupce nezletilého může vybírat peníze v maximu 20 000 Kč měsíčně – vyšší částky lze vybrat jenom po doložení dalších dokumentů nebo po schválení. K účtu lze sjednat komplexní úrazové pojištění dítěte s výhodnou cenou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..